Také letos mohou všichni zájemci o posezení u kávy v naprosté tmě navštívit kavárnu POTMĚ na náměstí Republiky. Obsluhují v ní nevidomí kavárníci, provozuje ji Nadační fond Českého rozhlasu a její výtěžek poputuje na konto projektu Světluška, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Kávu, zmrzlinu a osvěžující nápoje si v kavárně POTMĚ můžete dát až do 22. června. „Poznáte, jaký je svět zvuků, chutí a vůní, těšit se můžete na zajímavý doprovodný program a pomůžete dobrému a velmi přínosnému projektu, a to přece stojí za to,“ prohlásil tradiční podporovatel kavárny a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška je oporou těm, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od roku 2003.

„Přijďte si osladit život do kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé, a tak vám jistě bude káva chutnat, i pokud si ji ve tmě nedopatřením osladíte o trochu víc. Bez výčitek si můžete dopřát i několik kopečků výtečné ´světluščí´ zmrzliny,“ pozval všechny dobré lidi Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Otevírací doba kavárny POTMĚ je od 10 do 21 hodin, s pauzou od 15 do 16 hodin. Vstupné je 140 korun a v této ceně je kromě netradičního zážitku zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku.

Doprovodný program:

·       9. 6. od 16 hod. – vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka – relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě.
·       Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
·       7., 14. a 21. 6. – středeční ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík

Kavárna POTMĚ je jedinečným místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou právě nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží vás a připraví vám kávu anebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout.

Kavárna POTMĚ funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí. Šestým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou.

Další informacewww.svetluska.net