Úvoz 169

Vznikající klenot mezi kavárnami leží v ulici Úvoz mezi Nerudovou ulicí a Pohořelcem. Manželé Ryšaví zde otevřeli podnik Fejeton, a i když takřka nezažili normální provoz, z řady zvědavců jsou již stálí zákazníci. „Lidé u nás najdou poctivá jídla a romantickou atmosféru v literárním duchu,“ popisuje Petr Ryšavý a dodává: „Dbali jsme na to, abychom vytvořili vzorovou pražskou kavárnu.“

Tomu je uzpůsobeno vše: v jediný celek se snoubí kultura, jídlo, pití i servis. Můžete si otevřít jednu z mnoha vystavených knih, usadit se v dobovém křesle a vychutnávat kávu z královského podnosu.

Nepijete kávu? Fejeton nezapomíná, že ke správné kavárně patří i pivo. V nabídce je klasická Plzeň či Otakar 11° z pivovaru Polička, nikoli z lahve, ale čepované!

Mlsné jazýčky lze ujistit, že lepší ingredience jinde nenajdou. Paní Ryšavá důkladně prověřuje kvalitu a chuť každé položky, např. dodavatel pečiva byl vybrán až po ochutnání od všech pekařství v Praze. No řekněte, už jste zkusili šunkovou focacciu nebo ovocný koláč udělaný opravdu bez kompromisů?

Přijďte se přesvědčit každou sobotu a neděli mezi 11. a 17. hodinou, třeba při procházce po Hradčanech a Petřínu. V těchto dnech slouží k výdeji okénko a výběr je opravdu lákavý. A až se bude smět sedět u stolu, třeba si Fejeton zamilujete a bude jednou z vašich nejmilejších kaváren.

https://www.facebook.com/kavarnafejeton/

www.kavarnafejeton2020.webnode.cz

Podporujme své živnostníky a nakupujme u nich, ať nám tady zůstanou i po koronaviru!