Malá, na první pohled nenápadná kavárnička v přízemí obchodního domu Máj je téměř k přehlédnutí, ale nedejte se zmást… Už zdálky vidíte její nabídku a stolky jsou zde téměř pořád obsazené. Sedí zde a lákavou kávu popíjejí lidé všech generací a kolem se mile pohybuje a náladu utváří majitel Armen Gevorkjan. Navzdory tomu, že se jedná o kavárnu v centru Prahy, kde o kávové řetězce není nouze, má své stálé zákazníky a věrnou klientelu. A jak se zrodil tento příjemný koncept kavárny?

„Můj oblíbenec Miloš Forman šel dobývat Ameriku. Tam jsem ještě nedošel, ale jako každý chlap jsem šel svůj sen hledat… Mluvím několika jazyky, tak jsem se ničeho nebál. Prošel jsem více zemí světa, až jsem se usadil v Česku. Jsem zde rád a tak mě napadlo, že bych měl této zemi vrátit něco ze sebe,“ říká usměvavý kavárník Armen, který pochází z Arménie a jehož křestní jméno patří mezi nejpoužívanější v jeho domovině. A tak se absolvent polytechnické univerzity stal kavárníkem. 

V jeho kavárně se cítí dobře jak mladí, tak starší zákazníci. Seniorů si velmi váží. Už kdysi v rodné Arménii ho v tom ovlivnila milovaná babička: „Snažil sem se vytvořit místo pro setkávání lidí, kteří už jsou v důchodovém věku, mají si co říct a nemají kde se potkat. Jsem rád, že se tady cítí dobře, mají můj obdiv a respekt. I ceny tu máme mírné, a to i pro studenty. Taky jsem byl kdysi student a měl pár korun v kapse. Vidím rád společnost lidí, kterým je u mě prostě fajn,“ dodává Armen Gevorkjan. 

V podniku se podává Café Milani. Rodinná firma z Itálie si dává záležet na kvalitě zrnek a je to znát. V nabídce jsou také zákusky, které jsou nejen nádherné, ale také skvěle chutnají. Pokud budete hledat příjemné místo k odpočinku nebo ke schůzce, zajděte právě sem a určitě budete příjemně překvapeni.