O akci Prostřený most, kterou spolupořádala Praha 1 s kavárníkem Ondřejem Kobzou ze spolku Piana na ulici, se snad doslechl každý obyvatel Prahy. Na mostě byl opět po dlouhé době život a obyvatelé metropole si užívali neopakovatelnou možnost zasednout uprostřed této jedinečné památky k 515 metrů dlouhému stolu. Slavnosti, která se nejspíš jen tak v nejbližší historii nezopakuje, přálo i krásné letní počasí.

„Je to obrovský symbol. Normálně Karlův most přísně střežíme, nesmí zde proběhnout žádná komerční aktivita. V tomto případě, kdy snad končí koronačas, jsme se rozhodli, že poprvé a naposledy zde uděláme happening, kdy pozveme ke stolu všechny sousedy, Pražany a příchozí návštěvníky. Chceme tak zamávat celému světu, že začínáme v historickém centrum žít a také, že se těšíme na všechny slušné turisty, ne na ty, kteří nám sem jezdí jen za levným alkoholem,“ řekl na slavnosti starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Výrazná tvář celého projektu, kavárník Ondřej Kobza k myšlence celé akce dodal: „Chceme vytvořit obraz, který je spojením dvou břehů a lidí, kteří se už nebojí jít ven, vzít si od souseda něco k jídlu a tím vyjádřit pospolitost na tomto symbolickém místě Prahy.“

Ke krásnému stolu zasedl i 1. místostarosta Petr Burgr. „My máme na Praze 1 zkušenost s prostřenými stoly, které děláme již několik let v rámci spolkové činnosti. Tato akce je v podstatě výzvou, poděkováním i ukázkou, že Karlův most patří Pražanům,“ doplnil Petr Burgr