Karlova ulice 26, Staré Město

Pozorovat ruch pražských ulic nad šálkem dobré kávy. To už chybí skutečně snad každému. Kafe DAMU bylo a doufejme, znovu bude, místem vytvářející pohodovou lokální atmosféru na jedné z nejrušnějších turistických tras v celém centru hlavního města. Nyní se zde můžete alespoň zastavit pro něco dobrého u výdejového okénka.

Jestli bychom měli vytipovat místo, kde na Praze 1 proudí největší davy turistů, bude Karlova ulice kandidátem na jasného vítěze. I přesto zde najdete místa, která nefungují prvoplánově, jako turistické atrakce. Jedním z nich je právě Kafe DAMU. Místo určené nejen studentům přilehlé Divadelní fakulty Akademie múzických umění. Sympatický mladý kolektiv pracovníků zde uvítá opravdu každého.

„U nás si vybíráme kvalitní produkty od lokálních či malých zahraničních dodavatelů,“ říká provozní Nicola Škvorová. Zavedené značky, které nabízí každý druhý podnik, zde totiž nenajdete. Nebojte se tedy experimentovat, protože rozhodně nebudete litovat. Kafe DAMU je trochu kavárna, ale také trochu bar a má pro vás skutečně nepřeberné množství možností ochutnat nové věci. Samozřejmě zde nechybí ani něco sladkého na zub. Pokud máte chuť na výběrovou kávu, drink nebo pivo, víte kam zajít.

Nyní, když je Praha prakticky bez turistů, zkuste si udělat procházku z Pražského hradu na Staroměstské náměstí. Kromě obdivování historického centra a panoramat se můžete zastavit právě u zdejšího okénka třeba na šálek vynikající kávy. Otevřeno je od 10 do 20 hod pondělí až pátek. Více na https://www.facebook.com/kafedamu/