Sousedské řady Prahy 1 se opět o něco rozrostly! O malé občánky, které jejich rodiče přivedli na svět a které nyní na Staroměstské radnici slavnostně přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Vkladní knížky s počátečním vkladem, pamětní knihy, pohádková leporela a kytičky čekaly ve slavnostních prostorech Staroměstské radnice na Valentinu, Noemi, Samuela, Karolínu, Františka, Adama, Kláru, Huga, Olivera, Julii, Elenu, Eleonoru, Jonáše, Teodora a Kateřinu. Tak se totiž jmenují noví občánci Městské části Praha 1.

A na svůj první okamžik samozřejmě nebyli sami. Přinesli a přivezli je tam rodiče v doprovodu prarodičů a kromě pana starosty je pozdravily i šikovné děti z mateřinky na Národní, které jim s chutí a krásně zazpívaly.

„Mají celý život před sebou, a jaký bude, závisí teď v jejich prvních letech na nás ostatních – na rodičích a prarodičích, ale i na nás – jejich sousedech z radnice, kteří se jim a jejich rodinám snažíme vytvořit co nejlepší podmínky pro život, pro hraní ve školkách a na hřištích, pro učení ve školách i pro bezpečný pohyb v ulicích,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Tak mezi námi vítejte!