Nezisková organizace BONA pomáhá lidem s duševním onemocněním. Vytváření originálních produktů v chráněných dílnách postupně připravuje pracovníky na návrat do běžného života. Chvályhodný projekt však pouhou výrobou v žádném případě nekončí. Nádherný obchůdek Jedna Bedna v Žitné ulici totiž tento sortiment nabízí všem, kteří chtějí potěšit sebe nebo své blízké unikátním dárkem.

Při vstupu do prodejny by vás v žádném případě nenapadlo, že veškeré zboží pochází z chráněných dílen nejen organizace BONA. Troufáme si říci, že místo je k nerozeznání od všech možných designových obchodů. Na rozdíl od nich zde máte jistotu v tom, že kupujete lokální produkt z kvalitních materiálů, a ještě navíc podporujete dobrou věc.

A o jaké výrobky se vlastně jedná? Od hraček, doplňků, dekorací až po trička a další oděvy. Dílna této konkrétní neziskové organizace se zaměřuje především na látkové produkty a skleněné dekorace. Ostatní sortiment je pečlivě vybírán od dalších chráněných dílen. Obchod samotný takto spolupracuje více než s desítkou podobných organizací.

Fungování samotné dílny je také zajímavé. Příjem nových pracovníků funguje velice podobně, jako standartní výběrové řízení při hledání zaměstnanců do běžné firmy. I tím se také zvyšuje potenciál klientů uplatnit se v tvrdém prostředí pracovního trhu. „Například jedna z našich bývalých klientek dnes působí, jako asistentka pedagoga,“ pochvaluje si projekt vedoucí výroby Lenka Vlachová. Pracovníci zároveň nemusí být zapojeni pouze přímo do výroby. Mohou se prosadit také, jako prodavači ve zmíněném obchůdku.

Produkty z dílny můžete mimo jiné zakoupit i na plánovaných trzích MINT Market, které se doufejme uskuteční, v co nejbližší době. Pokud máte zájem udělat sobě nebo někomu jinému výrobkem radost nyní, neváhejte navštívit webové stránky www.jednabedna.cz, kde naleznete veškeré informace, jak si zboží zakoupit a vyzvednout. My se však těšíme na to až bude znovu moci otevřít samotná kamenná prodejna, jejíž návštěva rozhodně stojí za to.