V posledních letech klasických trafik, kam si místní chodívali pro noviny a cigarety, stále ubývá. Ve Vítězné ulici však jednu najdete již od roku 1993. Malá prodejna J+S Tabák se nachází hned vedle zastávky tramvaje Újezd. Provozuje ji pan Stanislav Šebek a najdete tu opravdu všechno, co do správné trafiky patří.

Před 27 lety začínal pan Šebek s obchodem se zeleninou hned ve vedlejším průchodu vpravo od své současné prodejny. Postupem času však svůj obchod přestěhoval o dveře vedle a se svým původním společníkem založil trafiku J+S Tabák. Jde o klasickou trafiku, kam si místní mohou zajít pro časopisy, noviny či tabák. V minulých letech však podle pana majitele tvořili značný podíl zákazníků také turisté. „Je smutné, že se okolní domy za ty roky, co tu jsme, postupem času vylidňují a já se musím více orientovat na turisty,“ posteskl si pan Šebek, kterého se období koronavirové pandemie, kdy jsou vylidněné okolní hotely, velmi dotýká.

I přes tuto nepříznivou dobu se však v J+S Tabák snaží nabízet čím dál více služeb pro místní. Před rokem si například pan Šebek rozšířil prodejnu o malé květinářství. V něm zaměstnává paní květinářku, která váže překrásné kytice. A kromě řezaných květin zde můžete dostat taképokojové rostliny, adventní věnce a dekorace do domácnosti. Rovněž si zde zákazníci mohou vyzvednout zboží ze Zásilkovny.

Kromě toho si sem prý mnoho místních chodí pro stáčená vína z celého světa. „Nevím, jestli je to úplně nejlepší víno na světě, ale pravidelně si se pro něj chodí třeba pan Harapes, takže špatné být určitě nemůže,“ dodal pan Šebek.

Nechybí zde samozřejmě ani standartní zboží správné trafiky. Najdete zde všechny možné druhy tabákových výrobků, časopisy, papírová přáníčka, dárkové tašky, pohlednice, atd. Takže až pojedete někdy kolem Újezdu, zastavte se pro váš oblíbený časopis nebo krásnou květinu pro radost v prodejně J+S Tabák u pana Šebka.

Otevřeno je v pracovní dny od 7:00 do 12.30 hodin a od 13:00 do 19:00 hodin. A v sobotu? Od 8 do 13 hodin.