Chcete vidět se svými ratolestmi Maxipsa Fíka? Na procházce za uměním i potěšením…

Pokud jste na otázku odpověděli ano, tak to spěchejte do Musea Kampa, kde do 30. září 2021 probíhá výstava výtvarníka, ilustrátora a grafika, pana Jiřího Šalamouna pod názvem „ Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte!“

V Sovových mlýnech najdete dětský koutek, kde kromě ilustrací k pohádce z pera Rudolfa Čechury mohou malí sledovat pohádku, kterou znají mnohé generace z oblíbených Večerníčků. Ti větší si při ní nostalgicky zavzpomínají na své dětství, na dalších místech se seznámí s mistrovou volnou tvorbou či s plakáty na oblíbené české a zahraniční filmy.

Výstavu, která byla zahájena v pátek 16. července slavnostní vernisáží za přítomnosti autora a kurátorů, uvedl Jan Smetana, ředitel Musea Kampa. K početnému publiku patřila i řada přátel tohoto váženého výtvarníka a ilustrátora.

„Měla jsem tu čest pozdravit všechny účastníky jménem Městské části Praha 1 a  poděkovat za krásnou nově otevřenou expozici, kterou podpořila naše městská část. Iniciativu Musea Kampa uspořádat právě tuto výstavu, vítám jako dárek dětem, nejen z Prahy 1, které tak dlouho strádaly v lockdownu bez kamarádů. Myslím si, že pes Fík i jeho přátelé a další díla profesora Jiřího Šalamouna jim to plně vynahradí,“ uvedla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1.