Světlo v ulicích, v lese, v podzimním parku, světlo v tvářích, na hřbetech koní, na tělech krásných žen nabízí aktuální výstava v Jindřišské věži, představující tvorbu Alexandera Iljušenka a Petra Hampla.

Alexander Iljušenko (ILKO) se narodil v Bělorusku, ale od roku 1987 žije u nás. Bývá označován za novoromantika s impresionistickým a symbolistním způsobem malby. Je znám jako malíř světla. Vytváří krásné obrazy s přírodními tématy i městskými zákoutími, zátišími, portréty i figurami. Jeho obrazy mají magické světlo, ale hlavně duši. Jeho dílo lze nalézt v soukromých sbírkách po celé Evropě.

Petr Hampl je malíř a restaurátor obdivující umění starých mistrů zejména italské renesance. Dokonale ovládá techniku staré lazurní malby, takže je vyhledávaným autorem kopií starých děl. Bohatá je ale i jeho vlastní tvorba obsahující podobizny nebo jeho lásku koně, a to vše s pro něj typickou živou barevností. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Vatikánu, bývalého prezidenta USA George Bushe staršího nebo třeba v té, kterou vytvořil režisér Otakar Vávra.

„Na výstavu, kterou lze zhlédnout v galerii Jindřišské věže, máme od prvních dnů velmi pozitivní ohlasy,“ nalákala organizátorka Lucie Dolfi z Jindřišské věže.

Expozici s názvem „Svět a světlo“ lze navštívit do 29. června. „Přijďte se do Jindřišské věže potěšit výstavou, na které hraje hlavní roli krása,“ pozval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž akci podpořil.

Další informace: www.jindrisskavez.cz.