Výstavu fotografií sportovního komentátora Jaromíra Bosáka s názvem Když fotbal pomáhá hostí sídlo Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí, kde se také nachází oblíbená galerie Spolek. Expozice je ke zhlédnutí vždy ve středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin.

Jaromír Bosák se prý rozhodně nepovažuje za fotografa, ale spíš toho, kdo jen občas v ruce drží fotoaparát. Zatím hlavně při cestách do zahraničí, zejména pak během akcí milované fotbalové družiny zvané Real Top Praha.

Focení Jaromíra Bosáka ale podle jeho slov baví – rád zachycuje „prchavé momenty, výrazy tváří, kuriózní střely“. A právě zápasy Realu Top Praha mu poskytují dostatek materiálu, který nabízí i aktuální výstava.

A kdo by si chtěl alespoň jednu z krásných fotografií legendárního sportovního komentátora koupit, může přijít na dernisáž, kdy se snímky pana Bosáka budou dražit. A budete si moct koupit i sportovní fotku přímo s ním, na které ho pro změnu zachytila jeho žena Alena.  Výtěžek dražby, která by se spolu s dernisáží měla konat začátkem března a jejíž přesný termín bude včas oznámen, půjde na dobročinné účely.

Real Top Praha je totiž nejen týmem, ale hlavně společenstvím řady osobností a známých tváří, které se podílejí na různých charitativních projektech. Jeho členy jsou herci, zpěváci, novináři, moderátoři, bývalí i současní skvělí sportovci. Za dobu existence týmu už bylo rozděleno úctyhodných 42 187 032 korun!!!