První jarní „Setkání s kulturou“, cyklus hudebních i komponovaných pořadů Prahy 1 pro seniory, bylo ve znamení trampské a folkové písničky, když Malostranská beseda tentokrát hostila legendární kapelu Pacifik.

 „Setkání s kulturou´ symbolicky odstartovalo období roku, jež je pro trampskou a folkovou písničku nejlepší a kdy začínají ožívat tábořiště trampských osad a vodáckých výprav,“ uvedl hlavní hostitel cyklu a radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman.

A kapela Pacifik, jedno z nejlepších a nejpopulárnějších trampských hudebních uskupení, vytvořila v jarem obklopené Malostranské besedě skvělou atmosféru a bez přehánění se dá říct, že stačilo jen zavřít oči a člověk se ocitl u pravého táborového ohně.

Přesně takového, jaký si budou senioři z Prahy 1 užívat na svém červnovém táboře pro seniory, který se uskuteční od 16. do 23. června v Dobronicích u Bechyně. Čekají tam na ně ubytování po dvou v útulných a pohodlných chatkách s vlastním sociálním zařízením, tvořeným WC a sprchovým koutem, a pětkrát denně výborná strava.

Organizační tým letního tábora ze Střediska sociálních služeb myslí i na zvláštní požadavky a nároky. Diabetici dostávají druhou večeři a vyhoví se i dietetickým omezením či náboženským alimentárním tabu – je jen třeba vše v předstihu při podepisování přihlášky nahlásit.

Dobronice u Bechyně se nacházejí v nádherném prostředí řeky Lužnice a okolí chatek poskytuje široké možnosti pro příjemný pobyt, který je pochopitelně přizpůsoben věku a zdravotnímu stavu účastníků.

 Zájemci o účast na této skvělé akci se mohou hlásit u Terezy Noskové a Karolíny Schwarzové ze Střediska sociálních služeb Praha 1 – tel. č. 607 048 183 nebo 725 397 934.

Ještě před táborem se budou nadále konat „Setkání s kulturou“. To příští se uskuteční 16. května a přivítá mladé hudebníky a manžele Kristinu Fialovou a Petra Nouzovského s jejich „Manželskými etudami“. Oba jsou velmi dobře známí z vystoupení například v DPS Týnská.

Bezplatné vstupenky budou připraveny k vyzvednutí v infocentrech ve Vodičkově ulici a na Malostranském náměstí, a to od 3. května.

Další informace: www.socialnisluzby-praha1.cz.