Po třech měsících se v Tyršově domě opět sešli rekreační plavci, aby využili pozvání Městské části Praha 1, zaplavali si v místním krásném bazénu a odnesli si domů na památku účastnické listy. Ti nejlepší pak navíc převzali Poháry MČ Praha 1.

„Plavecké závody pořádáme – a to velmi rádi – čtyřikrát do roka a poděkování si za jejich velmi dobrou úroveň a průběh zaslouží plavci i organizátoři na čele s panem doktorem Karlem Kovařovicem,“ ocenil radní Prahy 1 Petr Burgr, který má sport ve své gesci a do Tyršova domu rovněž dorazil.

Setkal se tam se sportujícími sousedy všeho věku. „Plavání s Prahou 1 je závodem, který spojuje generace a během kterého se scházejí předškolní a školní děti, mládež, dospělí i ti dříve narození. Je to také příklad skutečně domácké aktivity pro naše občany a obyvatele,“ vyzdvihl Petr Burgr přednosti této tradiční akce pro rekreační plavce, na které pravidelně potkáváme lidi z Malé Strany i z druhého břehu. Ti všichni v rozhovorech oceňují podporu aktivního pohybu a sportování i možnost příjemně stráveného sobotního odpoledne.

A jaká jsou po sobotě nová jména držitelů Poháru Městské části Praha 1? Michal, Julius a Lenka Aleva, dále Roman Barcukov, Markéta Jourová, Lukáš Kovařovic, Martina Policarová, Tomáš Trnka, Monika Hášová, Zdenka Řeháková a Jaroslav Šonka.

„Další plavání se uskuteční 21. září opět v Tyršově domě a kromě všech generací na něj speciálně zveme školní děti a mládež i jejich celé kolektivy, aby si mezi sebou zdravě zasoutěžily,“ upozornil Karel Kovařovic.

Tak si to nezapomeňte zapsat do diářů!