Odborník na marketing, náruživý komentátor, spisovatel, cestovatel, ale také stoupenec zenu Jakub Horák byl dalším hostem pravidelného cyklu besed v Galerii 1 s názvem „Vostrý kafe“, pořádaného pro pánskou společnost Městskou částí Praha 1.

 „Mám velké množství zájmů – marketing, napsal jsem televizní seriál, několik knížek, také hodně čtu, mám facebookový profil, takže dříve či později přijde pocit přehlcení a potřeba návratu k sobě. V tu chvíli velmi rád odjíždím třeba do Nepálu, kde jsem byl už dvanáctkrát a kde tři týdny chodím po horách,“ popsal Jakub Horák, jehož facebookové stránky sleduje více než dvacet tisíc lidí.

„Vostrý kafe“ si ani tentokrát nenechal ujít jeho tradiční účastník, radní Prahy 1 pro sport, kulturu a mezinárodní vztahy Filip Kračman. „Jakub Horák je zajímavou osobností, která má skutečně široký záběr a která navíc dokáže svět kolem sebe trefně a inspirativně komentovat,“ ocenil hosta Filip Kračman.

Důležitou součástí života Nepálců je buddhismus. Zen je součástí jednoho z jeho směrů. A i díky náboženství bychom si z Nepálců měli podle Jakuba Horáka vzít příklad. „Díky buddhismu se Nepálci cítí být součástí většího celku a podle toho se chovají. My oproti nim ´kopeme´ hlavně za sebe, maximálně za rodinu či partu kamarádů, a chybí nám pocit zodpovědnosti na širší celek, za společnost kolem sebe, což je jeden z důsledků přervané tradice po roce 1948,“ vysvětlil trefně Jakub Horák.

Další „Vostrý kafe“ se uskuteční 2. května od 19 hodin, a to opět v Galerii 1 ve Štěpánské 47. Hosty budou Hana Reinders Mašlíková a André Reinders, moderátorka, modelka a zápasník, pár, který ví, jak na to…

Nezapomeňte se prosím předem přihlásit u Marie Hrabovské z Úřadu MČ Praha 1: marie.hrabovska@praha1.cz a tel.: 221 097 224.