Řeznická 12, Nové Město

Když se Adéle Husákové narodila dcera, rozhodla se, že pro ni chce jen ty nejlepší hračky. A tak si dala tu práci, aby našla všelijaké tuzemské výrobce, a když jich měla dost, otevřela si malý krámek v Řeznické ulici – první 100% české hračkářství Hugo chodí bos.

A v tomto hračkářství najdete opravdu spousty hraček od českých tradičních výrobců, ale i mladých designérů. Chybět nemohou například tradiční české plechové hračky na klíček Kovap a ručně vyráběné dřevěné hračky, společenské hry a hlavolamy. Vedle hraček však u Huga nabízejí také knížky pro děti, výtvarné potřeby a třeba i ponožky.

Máme jen české hračky a doplňky, protože nám dává smysl podporovat lokální výrobu a rozvíjet bohatou tradici. Vše, co u nás najdete, bylo vyrobeno „Fair trade“ a s minimální uhlíkovou stopou,“ dodává k myšlence svého obchodu majitelka Adéla Husáková.

Ovšem i v „Hugo chodí bos“ pociťují dopady pandemie, jelikož musejí mít své prodejny uzavřené. Nad vodou je v současné době drží dobře zavedený e-shop, neboť kamenná prodejna momentálně slouží pouze jako výdejní okénko pro objednané zboží.

Vánoce už jsou za dveřmi a krásné české hračky určitě vykouzlí úsměv na tváři každého dítěte. No posuďte sami na www.hugochodibos.cz. Vyzvednout si dárečky Ježíšek může v Řeznické ulici či druhé prodejně v ulici Milady Horákové v Praze 7.