Před sedmi roky napadlo manželský pár Adélu a Jana Husákovi otevřít si obchod s poctivými a chytrými hračkami. Protože mají rádi kvalitu a retro, oslovili výrobce českých tradičních hraček. Obchod s trefným názvem Hugo chodí bos je otevřen ve Vodičkově ulici 35. Každá hračka je zde dokonalá, precizní a unikátní.

Když se mi narodila dcera, chtěla jsem jí dopřát, tak jako každý správný rodič, to nejlepší. Proto jsem si dala práci, abych vystopovala české výrobce hraček z mého dětství. S překvapením jsem začala zjišťovat, že dost z nich se stále vyrábí. “ popisuje začátky Adéla Husáková Kantůrková.

Máme jen české hračky a doplňky, protože nám dává smysl podporovat lokální výrobu a rozvíjet bohatou tradici. Vše, co u nás najdete, bylo vyrobeno „Fair trade“ a s minimální uhlíkovou stopou. Spolu s vysokou kvalitou produktů samotných se proto možná budou z hraček radovat i děti vašich dětí,“ říká. „Milujeme retro, obdivujeme tradice a podporujeme vývoj. Sami se podílíme na limitovaných edicích a návrzích nových produktů. Pomáháme stávajícím i novým výrobcům inovovat obaly a pilovat marketing,“ usmívá se Adéla.

Spolupráci mají nyní navázanou s již více než sto padesáti českými výrobci hraček. Všechny musí vznikat v tuzemsku. To je základní podmínka. Povědomí o místním hračkářství ale nešíří jenom v České republice. „Velkou radost nám udělalo, že jsme byli zařazeni do turistických průvodců Louis Vuitton City Guide, Prague Green City Guide a také do Prague Superguide,“ neskrývá Adéla svou radost. Hugo se ale líbil i redaktorům z prestižního business magazínu Forbes Česko, kde nedávno vyšel rozhovor s paní majitelkou.

Obchod Hugo chodí bos je mezigenerační, z hraček mají radost děti, jejich rodiče i prarodiče.

O vánocích se zde dveře netrhly kvůli Andělskému zvonění – známému kovovému stromečku na vánoční stůl.

Takže se potěšte i vy a podpořte český výrobek. Výběr je opravdu veliký.

Otevřeno je od pondělí do pátku od 10.00 do 18.00, v sobotu od 10.00 do 17.00. Více na www.hugochodibos.cz.