Městská část Praha 1 a spolek Tour de Petrská zvou na tradiční sousedskou akci „Hudební Petrské léto“ ve čtvrtek 29. 8. od 16:00 do 20:00 v parku Lannova. Připraven je bohatý program pro děti i pro dospělé.

Woodstock Prahy 1 jede naplno! Končí léto, a to je v Petrské čtvrti už roky spojeno s muzikou, při které ale nepřijde zkrátka ani ta nejmladší generace, jež se pokaždé může těšit na divadlo. Až do 19. září se v parku Lannova koná Hudební Petrské léto!

„Několik čtvrtečních podvečerů nyní v Petrské čtvrti, přesněji v parku Lannova, patří výborné hudbě i divadlu a tvůrčímu programu pro děti, takže bez obav mohou dorazit celé rodiny. Všichni si užijí příjemné rozloučení s prázdninami prostřednictvím pohádky, muziky a v případě pěkného počasí i piknikového posezení na dece v trávě,“ pozval radní Prahy 1 Petr Burgr, pod jehož záštitou se festival koná.

22. srpna, kdy začal, vystoupila výborná kapela So Fine. Roli „předskokana“ se ujalo divadlo Loutky v nemocnici. Pořadateli byly Městská část Praha 1 a Sdružení výtvarníků Karlova mostu. „Každý čtvrtek má s Prahou 1 na starost jiná nezisková organizace,“ vysvětlil Petr Burgr.

29. srpna tak Hudební Petrské léto spolupořádaly MČ Praha 1 a spolek Tour de Petrská. Od 16 hodin se o program pro děti postaralo vynikající Divadlo Koník, které si kromě námořnického představení nachystalo i výtvarnou dílnu. Po 18. hodině pak pódium patřilo keltskému rocku a výborné kapele Vintage Wine.

Hudební Petrské léto – další z milých tradic, u jejichž vzniku stály Praha 1 a Spolek přátel Petrské čtvrti a díky kterým tvoří Petrská čtvrť aktivní, příjemnou a pospolitou komunitu, pokračuje i v příštích týdnech. Děti, maminky, tatínkové, prarodiče a další sousedé ze zdejší čtvrti a z blízkého i vzdálenějšího okolí budou vítáni 5. a 19. září od 16 hod. (divadlo) a 18 hod. (muzika). „Ve čtvrtek 12. září jsou pak všichni sousedé zváni na Kampu, kde proběhne Spolkový den, a hned další čtvrtek se pokračuje zase v parku Lannova,“ dodal Petr Burgr.

5. září Hudební Petrské léto tentokrát pořádají MČ Praha 1 a Spolek přátel Petrské čtvrti a kromě Divadélka ToyMachine vystoupí i legendární kapela s poněkud jednoznačným názvem Vrať se do hrobu… Těšíme se na setkání – o festivalové občerstvení je postaráno.