Řada seniorů z Prahy 1 již dobře ví, že díky místnímu Středisku sociálních služeb mají o kulturní vyžití postaráno. Ve středu 9. září si přišli na své zejména milovníci živé hudby. V Malostranské besedě se totiž konalo další z cyklu tematických hudebních vystoupení, tentokrát ve znamení nestárnoucích hitů 20. století.

Na pódiu stanula kapela Dixie Band Městské policie, nově působící také pod názvem Evergreen. Tato sestava nebyla většině návštěvníků neznámá, protože našim seniorům hraje velmi často. Více než padesátka seniorů v publiku sledovala širokou škálu českých i zahraničních skladeb, které neomrzí. Připomněla si tak písničky svého mládí, jež jistě vyplavily řadu nostalgických pocitů a vzpomínek.

Hudební program odstartoval nezaměnitelný Wonderful world od Louise Armstronga, následovaný Nancy Sinatrou, písní Všichni tancovat jdou od Karla Hály a legendární švédskou skupinou ABBA. Seniorům se naskytl i nevšední divácký zážitek, když všestranný Pavel z Evergreenu zahrál svůj trubkový part na plechovou konvici. Že by snad „zlaté české ručičky“ stvořily nový žesťový nástroj?

Přítomní také zavzpomínali na Hanu Zagorovou, která se v tu chvíli léčila v nemocnici, a na dálku jí popřáli brzké uzdravení písní Černý páv. Na veselejší notu opět publikum přivedly písničky Elvise Presleyho a Karla Gotta a po veselí došlo i na tanec. O přestávce se pak konala soutěž o knihu Pražský hrad kamenný,vyhlášená jejím autorem Václavem Rybaříkem.

Je třeba pochválit všechny seniory, že brali zřetel na zdraví ostatních a důsledně nosili roušky. „Vždy, když se tu sejdeme, zveme účastníky na další akci – v tuto chvíli je to trochu nejisté, ale budeme vás včas informovat,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce kromě problematiky seniorů spadá i kultura.

Akce Prahy 1 se podle jeho slov pochopitelně konají jen tehdy, je-li prostředí bezpečné a jsou-li dodržena všechna nezbytná opatření. I díky tomuto přístupu je stále naděje, že se i za měsíc uvidíme na dalším hudebním odpoledni. Tématem se nechte překvapit – my snad jen naznačíme, že půjde o setkání vysloveně renesanční…