Do konce března se v atriu Poslanecké sněmovny ve Sněmovní 4 koná výstava Olgy Černohorské a Ivany Tiché pod názvem „Hravé učení“. Nabízí hračky, výukové kapsáře, maxipexesa a řadu dalších krásných a zároveň velmi užitečných pomůcek pro děti s handicapem.

„Je to další skvělá výstava těchto skvělých dam, které každé léto vystavují svoji tvorbu ve školní jídelně na Dražického náměstí 10. Tvorbu, která potěší a pomůže dětem, které neměly tolik štěstí jako většina ostatních a narodily se s nějakým handicapem. Olga Černohorská a Ivana Tichá odvádějí jedinečnou práci,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který expozici v Poslanecké sněmovně udělil svoji záštitu.

Přínos výukových hraček vyzdvihla i poslankyně Miloslava Rutová, jejíž záštitu výstava také získala. „Dvacet let jsem pracovala s handicapovanými dětmi, které bohužel neměly k dispozici krásné hračky Olgy Černohorské a Ivany Tiché. O to více si jich cením,“ uvedla Miloslava Rutová.

Obě umělkyně společně tvoří už pětadvacet let, a aktuální výstava je tak ohlédnutím i malou oslavou. „Naše hračky dnes už najdete prakticky po celém světě, včetně třeba Arménie, kam je vezla bývalá první dáma Dagmar Havlová, nebo například Jižní Koreje,“ doplnila Olga Černohorská.

Obě výtvarnice k účasti na výstavě přizvaly malířku Lucii Vilímkovou ze spolku Adventor, jejíž obrazy expozice představuje. Spolek podporuje děti a dospělé s autismem.

Výstava v Poslanecké sněmovně je přístupná – po předchozí dohodě – například školním kolektivům.

Další informace: www.anahata.cz, www.adventor.org a www.psp.cz