Dva týdenní turnusy plné zábavy, her, soutěží, výcviku a nových dovedností připravili dobrovolní hasiči z Prahy 1 pro stovku dětí, které chtějí s kamarády aktivně prožít kus prázdnin v krásném prostředí Loretánské zahrady a ještě se u toho naučit pomáhat druhým lidem.

„Každý turnus našeho příměstského tábora trvá od pondělí do pátku. Děti přicházejí každý den brzy ráno a navečer se zase vracejí domů. Ve středu pak zůstávají i přes noc, kdy absolvují noční cvičení,“ popsal starosta Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Praha 1 Vladimír Krištof.

Děti se seznámí s technickým vybavením hasičů i způsoby hašení, s řešením krizových situací, s prací záchranářů nebo se stavbou protipovodňových zábran a naučí se také mimo jiné spolupráci v týmu. Tábor pod vedením Zdeňka Čiháka v nich chce ale také podpořit lásku k Praze 1. Stravování je tradičně zajištěno u ochotné Hradní stráže, k velkým lákadlům patří vodní výcvik v hasičské nádrži, kterou hasiči před lety v Loretánské zahradě zachránili, a samozřejmě exkurze například u špičkového hasičského útvaru Správy železniční dopravní cesty.

„Tento tábor – to je fantazie!“ nechal se slyšet náměstek primátora Petr Hlubuček, který se spolu s rodiči a představiteli Prahy 1 zúčastnil slavnostního zahájení prvního táborového turnusu. Právě díky vedení hlavního města a Městské části Praha 1, ale také zásluhou Nadace Pražské děti, Nadace ČEZ, Hradní stráže a dalších dobrých organizací, firem a lidí se tábor mohl i letos uskutečnit. Hlavní zásluhu ale samozřejmě mají členové SDH a jeho Jednotky, jejichž velké nasazení a celoroční dobrovolnická práce stojí jak za příkladným fungováním hasičstva v Praze 1, tak za přípravou a průběhem příměstského tábora s názvem „Dny mladých hasičů“.

„Naši dobrovolní hasiči nám dělají radost a jejich činnost, tedy i tento perfektní tábor, si zaslouží naši podporu,“ shodli se místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a radní Petr Burgr, kteří přišli dětem a možná i budoucím hasičům popřát krásné zážitky.

A že se tábor každoročně líbí, dokládá obrovský zájem o přihlášení i opakující se účast jednotlivých dětí.

A k tomu se rádi připojujeme! Ohni zmar!!!

Další informace: www.hasicipraha1.cz.