Až se vám někdy porouchá budík nebo náramkové hodinky, neváhejte a stavte se v Petrské 1, kde svou živnost provozuje Vladimír Řáha. Rozhodně nebudete litovat, je to ryzí profesionál a řemeslu rozumí jako už málokdo.

Ve svém krámku působí osm let, „zdědil“ ho po předchůdcích, kteří se opravám nevěnovali, ale nejrůznější časoměřiče jen prodávali spolu se šperky. Široký výběr hodin má ve svém sortimentu i pan Řáha, včetně nástěnných nebo pendlovek. A fajnšmekrům nabízí i přesýpací hodiny jako stylový doplněk do bytu.

Prodává také kvalitní šperky s kameny a perlami, dámské i pánské doplňky pro ozdobu, které jsou od českých šperkařů. Největší smysl své práce však přikládá opravám: baví ho opravovat hodinky a hodiny a přijít závadě na kloub. Pouští se i do těch hodně starých, protože podle jeho tvrzení jde opravit skoro všechno.

Po prázdninách a dovolených u vody se hodí jedna jeho rada: „Žádné hodinky nejsou na to, aby se ocitaly pod tekoucí vodou nebo abyste s nimi plavali v moři. Sám si při koupání sundavám i ty vodotěsné, protože mořská voda prospívá člověku, ale neprospívá hodinkám –je slaná a ničí je, a minuta na jejich sundání vás nezabije.“ A když přesto budete pro své vodotěsné hodinky potřebovat opravu, tak má na jejich seřízení speciální měřák a zkoušečku.

Hodináři trvalo nějakou dobu, než si vybudoval klientelu svých věrných. Chodí k němu nyní lidé z okolních firem a pár místních, kteří tu bydlí. „Praha je vždy v létě méně obydlená, ale teď je znát, že pandemie lidem obecně vzala chuť nakupovat. Ale chválím ty, kteří i když se odstěhovali, našli ke mně cestu zpět a zůstávají mi věrní. Už se na ně po dovolených zase těším,“ uzavírá hodinář Řáha.

Tak si najděte čas a do jeho tikajícího království se vypravte.

Otevřeno je od pondělí do čtvrtka od 8.30 do 16 hodin, v pátek do 13 hodin.

Informace o našich provozovnách, ale i další zajímavosti si můžete přečíst v radničním magazínu JEDNA.