Galerie Sokol představuje sportovní grafiky Jaromíra 99. Čtrnáct jeho děl je k vidění ve zrekonstruované pasáži Tyršova domu v Praze – sídla České obce sokolské na Malé Straně. Výstava se koná ve spolupráci s Českým olympijským výborem. Výtvarník, textař a hudebník Jaromír Švejdík, známý pod pseudonymem Jaromír 99, se podílel na vizuální podobě XVII. všesokolského sletu, který připravili ve studiu Dynamo design.

V osobě Jaromíra 99 drží Sokol tradici a spojuje, i v duchu letošního sletu, Sokol s výraznými umělci své doby. V minulosti to byli například malíři Mikoláš Aleš, Josef Mánes a nedávno autor graffiti Michal Škapa. Umělec kreslí všechno digitálně a vždy má jen určitý výběr barev. U sletového vizuálu byl ‚limitován‘ českými barvami. „Když se podíváte na Zátopka, tak jsou to zlínské barvy. U Čáslavské jde o olympijské barvy. Vždy si paletu raději omezím, než abych se ztratil. Ono to vypadá jednoduše, ale je to minimalismus. Každá čára navíc hraje roli,“ uvedl Jaromír 99.
Sportovní legendy budou k vidění do září roku 2024. Poté si zde v uměleckých fotografiích připomeneme XVII. všesokolský slet.

Galerie SOKOL, Tyršův dům, Újezd 40, Praha 1 – Malá Strana