Galerie La Femme v Bílkově 2 představuje obrazy, grafiky i sochy z ateliérů předních českých výtvarníků i začínajících autorů vyznávajících motto: „Žena jako nekonečná inspirace v umění“. Malou galerii s širokou nabídkou současného umění naleznete na Starém Městě naproti hotelu Intercontinental. Jak napovídá již její název, věnuje se převážně tématu ženy ve všech jejích nepřeberných podobách, inspirujícímu a věčnému zdroji mnoha výtvarníků.

Již dvacet let vystavuje obrazy, grafiky a sochy českých umělců jak zvučných jmen, tak mladé generace. Návštěvník má velkou šanci, že v široké nabídce uměleckých děl najde to pravé dílo pro svůj domov či kancelář, a zároveň tak investuje do kvalitního umění.

Galerie La Femme je však víc než obchod s uměním. Od roku 2000, kdy vznikla, organizuje kvalitní výstavy jak na své domovské adrese v Bílkově ulici, tak na mnoha dalších místech v Praze, po České republice, ale i ve světě. Stojí za četnými mezinárodními projekty, organizovala první dva ročníky Smalt Art ve Vítkovicích, zadává tzv. Domácí úkoly svým výtvarníkům nebo spolupracuje s charitativními organizacemi (např. každoroční spolupráce s Charity Golf Party v Karlových Varech, s Archou Chantal, s Nadací T. Maxové, s Maltézskou pomocí, s Kontem Lucie a dalšími).

Domácí úkoly

Od samého počátku se jich pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků, jak renomovaných (Jiří Anderle, Jaroslav Šerých, Alois Mikulka, Josef Mžyk, Boris Jirků, Michael Rittstein, Antonín Sládek, Milan Chabera, Ladislav Klusáček, Roman Brichcín, Richard Kočí, Pedja Djakovič, Jan Souček, Tomáš Hřivnáč a mnoho dalších), tak slibných talentů mladé generace (Zdeněk Daněk, Karel Pobříslo, Richard Augustin, Daniel Krejbich aj).

Od roku 2003, kdy galerista zadal první téma – Pocta jedné fotografii a výtvarníci vzdali hold fotografii ženy dívající se z okna z roku 1977 s příznačným názvem Pohled na západ, proběhlo již třináct domácích úkolů. Když si svět připomínal 40 let od úmrtí Edith Piaf, výtvarníci reagovali domácím úkolem Malá pocta velké Edith. Veřejnost také mohla zhlédnout na padesát různých ztvárnění Snídaně v trávě, Venuší, úsměvy Mony Lisy v padesáti různých provedeních, stejně jako mnoho různých pohledů na Vyhnání z ráje. Ženu vypodobněnou s různými atributy pak mohli spatřit při výstavách Žena a automobil či Žena, víno, zpěv. Umělci měli za úkol ztvárnit sami sebe (Autoportrét) a posléze odhalit své nitro při úkolu Moje srdeční záležitost. Za zmínku stojí také úkol, kterým jsme si připomněli vznik jednoho z nejslavnějších obrazů, Picassovy Avignonské slečny.

Obrazy z karantény – projekt pro všechny, kdo začali doma malovat nebo kreslit

Pokud rádi malujete nebo pokud až nyní v době karantény zkoušíte doma malovat či kreslit, Galerie La Femme právě pro vás vymyslela zajímavý projekt. V rámci svého tradičního zadání Domácí úkoly právě vyhlašuje program pro individuální zájemce z řad veřejnosti, a to speciální online výstavu obrazů, kreseb, soch či plastik vytvořených právě v této době. Fotografii svého díla můžete zaslat na e-mailovou adresu info@glf.cz. Vybrané snímky budou uveřejněny na webových stránkách Galerie La Femme.

Někdo má zábrany vzít do ruky štětec nebo pastelky a argumentuje tím, že malovat neumí, stydí se, neví, co má znázornit. Jako děti jsme ale malovali s chutí a bez zábran, nevnímali jsme, jak při tom plyne čas, a měli jsme z našeho díla radost. A o to přesně jde, tento pocit působí na duši blahodárně. Proto odhoďte zábrany, pusťte se do tvorby a pošlete fotografii své práce do galerie.

Výstava nebude pouze na webových stránkách. Až bude možné pořádat veřejné akce, z nejlepších prací bude uspořádána výstava na domovské adrese galerie v Bílkově ulici nebo podle velikosti i v dalších galerijních prostorách. Výtěžek z prodeje bude věnován ve prospěch vybraných institucí, které v této době potřebují pomoc.

Zdroj: glf.cz