V sousedství paláců a zahrad Pražského hradu sídlí Galerie Josefa Kalouska, ve které se uskutečnil už 9. ročník Hradčanských letních výtvarně- Galerie Josefa Kalouska představuje krajinářskou tvorbu

hudebních slavností, které jsou každoročně kombinovaným setkáním výtvarného umění, pantomimy, hudby i poezie. Zároveň jsou vždy vernisáží výstavy obrazů – ta letošní nabízí současnou krajinářskou tvorbu.

„Tento rok je výstava věnována obrazům krajiny, které vytvořilo sedm autorů – krajinářů, z nichž každý přistupuje ke krajině jinak,“ popsala Světlana Kalousková. Expozice představuje tvorbu čerstvé osmdesátnice Jany Kremanové, Heleny Hruškové, Heleny Slavíkové, Jana Vlčka, Karla Pokorného, Jiřího Pecy a Josefa Kalouska.

„Každoroční letní slavnosti Galerie Josefa Kalouska jsou vždy zajímavou kulturní událostí a setkáním lidí, kteří mají rádi umění i Hradčany a Malou Stranu. A stejně jako každý rok i letos jsou vystavené obrazy moc pěkné, a tak vřele doporučuji jejich zhlédnutí,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci tradičně podpořil.

Galerie Josefa Kalouska vznikla v roce 1992 jako komorní obrazová síň na místě bývalé konírny v kanovnickém domě na Hradčanském náměstí 12. Výstavní činnost provádí od roku 1994. Jejím majitelem je známý pražský malíř Josef Kalousek, který kolem sebe sdružuje další vynikající umělce, malíře a sochaře. Galerie spolupracuje i se zahraničními autory a podporuje mladé umělce.