Že se v této době nedá chodit na výstavy? Omyl! Výstavu si lze užít i z pohodlí vašeho domova. Například Galerie Jaroslava Fragnera (GJF) pro vás připravila řadu nových a zajímavých expozic, které by vám neměly uniknout.

Pokud patříte mezi fanoušky architektury, designu nebo urbanismu, měli byste rozhodně zpozornět. Do online podoby bylo totiž převedeno několik projektů zmíněné galerie. A na co se tedy můžeme těšit?

Před pár dny uplynulo 150 let od narození Josefa Hoffmanna, představitele rakouské moderny. Výstava s názvem JOSEF HOFFMANN/ČESKÁ SITUACE 2020 si klade z cíl představit stavby architekta, který je u nás nedoceněný. Jeho dílo lze zhlédnout na webu galerie od 15.12. až do 28.2. 2021. Do konce roku je pak k vidění i prezentace věnovaná odkazu legendárního architekta Adolfa Loose.

Další výstavou, kterou můžete zhlédnout v online prostředí je PRAHA-MĚSTO PRO LIDI. Během ní budete moci vidět to, jak se Praha vypořádává s problémy, jako je například turistický boom, bytová krize, doprava apod. To vše je doplněno o zajímavé videorozhovory s architekty, urbanisty či ekonomy.

Zajímavá je i expozice s netradičním názvem místo tvar program / konverze – industriální situace 1990–2005–2015–2020. Řada industriálních staveb je často demolována nebo chátrá. Výstava apeluje na to, že hodnotu takových budov si začínáme uvědomovat až v posledních letech. Zároveň nám nabídne možnosti, jak citlivě s těmito stavbami nakládat. Video a fotografie z expozice budou brzy k vidění na stránkách GJF. Nicméně tato výstava se plnohodnotně otevře až tomu dovolí epidemiologická situace. Doufejme, že tomu bude co nejdříve. A pokud jste nedočkaví, jsou tu pro vás zmíněné online projekty.

Neváhejte tedy vyrazit za kulturou, alespoň skrze váš webový prohlížeč!

https://www.gjf.cz/aktualne/josef-hoffmann-ceska-situace-2020/
https://issuu.com/galerie-gjf/docs/hoffmann_publikace_fin