Perlová ulice 3, Nové Město

Galerie Artinbox je jedním z mála míst, kam se dá za určitých podmínek vyrazit za kulturou i v této pro ni nepříznivé době. Vybraná a citlivě uspořádaná expozice ve vás probudí emoce a zážitek, bude stát nepochybně za to.

V podzemí nádherného funkcionalistického domu v Kisně v Perlové ulici se nachází galerie Artinbox. Obrazy, fotografie, grafiky, sochy, to je jen drobný výčet toho, co zde můžete zhlédnout. Na konci minulého roku tato galerie oslavila již deset let svojí existence, a pokud jste sem dosud nezavítali, tak se vám nabízí jedinečná možnost to napravit. Galerie je v současné době sice zavřená, ale při předchozí telefonické rezervaci a za dodržení všech nařízených hygienických opatření se sem individuálně můžete podívat i nyní.

A na co se můžete aktuálně těšit? Na výstavu Jana Švankmajera s názvem „VŠECHNU MOC IMAGINACI!“, která se koná u příležitosti zmíněného výročí galerie. Právě Jan Švankmajer, výtvarník, filmový mág, filozof imaginace a renesanční tvůrce tuto galerii kdysi svými díly otevíral. Dovoluje nám prostřednictvím výstavy nahlédnout do své starší tvorby, můžeme zde vidět koláže, grafiky, kresby, výtvarné objekty, jsou zde však i nejnovější díla z roku minulého. V nich reflektuje velmi zvláštní uplynulou dobu, na kterou asi nikdo z nás nezapomene.

Pokud hledáte silný příběh, rozhodně doporučujeme navštívit KUNSTKABINET Barbory Bálkové. Tato výstava neotřelou formou zobrazuje otázky současné společnosti, do kterých je zakomponováno i představení velmi náročné životní etapy autorky samotné. Nechceme toho dále příliš prozrazovat, ale můžeme zaručit, že o emoce v případě této expozice rozhodně nebude nouze.

Vynechat byste neměli ani obrazy George Radojčiče, kmenového autora galerie Artinbox. George se narodil české mamince a bosenskému otci s handicapem. Od svých čtyř let se potýká s vážnými zdravotními problémy, ale ty mu nebrání se rozvíjet tvůrčím směrem, samozřejmě za přispění milující rodiny a svého okolí. Georg má výjimečný talent a jeho handicap mu umožňuje vidět svět s neuvěřitelnou empatií, trochu jinak než nám tzv. normálním lidem. Má zjitřenou fantazii, miluje nekonečný zápas dobra se zlem a objevuje u sebe stále skryté možnosti. Oblíbil si ilustrace Karla Čapka a troufl si jeho dílo opatřit doprovodnými ilustracemi. Přes své limity je George Radojčič velkým bojovníkem a ještě o něm určitě uslyšíme!

K vidění je stále také prodejní výstava děl autorů jako je Anna Zemánková, Kurt Gebauer, Petr Hampl a mnoho dalších. Od nich si můžete zakoupit díla menší či větší hodnoty. Také je zde připravena rozsáhlá nabídka knižních publikací zejména z oblasti fotografie a výtvarného umění.

Kurátorka a majitelka Galerie Artinbox, sympatická Nadia Rovderová vás s radostí provede všemi expozicemi a ráda vás seznámí i s obsahem prodávaných publikací. Mít celou galerii jen pro sebe je skutečně neopakovatelný zážitek a proto by byla velká škoda nevyrazit právě sem!

Přejeme Galerii Artinbox dlouhá léta, krásné umění a mnoho otevřených možností. K tomu malý bonus: stále otevřené dveře!

Více na www.artinbox.cz
FB: https://www.facebook.com/ArtinboxGallery.