Do 27. dubna můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout vydařenou výstavu fotografií s názvem „Země má“, kterou pořádají Městská část Praha 1 a Klub fotografů amatérů Praha.

„Náš klub letos slaví už 111. narozeniny. V současnosti má sedmnáct členů – amatérských nadšenců s různým zaměřením – a ročně uspořádá pět až šest výstav,“ představil při vydařené vernisáži Klub fotografů amatérů Praha jeho předseda Pavel Ouběch a poděkoval Petru Burgrovi, radnímu Prahy 1 pro kulturu, za poskytnutí krásných prostor Galerie 1.

Různorodá expozice nabízí krásná pražská zákoutí i netradiční zachycení moderních staveb, půvabnou venkovskou přírodu a její atmosféru, stejně jako postřehy z každodenního života či baletního představení. Provede vás Prahou, Českým Švýcarskem, Vysočinou nebo třeba Šumavou. A když se pak po této procházce v Galerii 1 posadíte a ještě jednou se kolem sebe rozhlédnete, uvědomíte si, že ta země kolem nás je navzdory všemu krásná.

Klub fotografů amatérů (KFA) Praha – druhý nejstarší fotoklub na území bývalého Rakouska-Uherska, poté Československa a nyní i České republiky – funguje již 111 let a je otevřen všem zájemcům o fotografii a fotografování.

Nejstarší Český klub fotografů amatérů v Praze (známý jako Fotoklub Nekázanka) vznikl v roce 1889 a výrazně přispěl ke zlidovění fotografie. Dodnes také funguje.

Klub fotografů amatérů na Královských Vinohradech, předchůdce dnešního KFA Praha, měl ustavující schůzi 7. března 1908 a jeho členové se nejprve scházeli v restauraci U Riegra v Šumavské ulici. Prvním předsedou fotoklubu byl zvolen Albert Keclík. Hned v následujícím roce se fotoklub přestěhoval do nové místnosti v Palackého ulici a svoji první výstavu měl v roce 1911 v Rudolfínu, kde bylo vystaveno 300 fotografií od 38 členů.

Více informací: www.kfapraha.cz.