Srdečně vás všechny zveme do Galerie 1, kde se v rámci nové výstavy představí díla hned tří českých autorů. Karel Štědrý, Jakub Berdych Karpelis a Kristýna Šnajdrová, to jsou jména umělců, kteří v galerii vystavují. Jelikož se každý z nich zaměřuje na něco jiného, je samotná expozice hrou dokonale se doplňujících uměleckých kousků. Na vernisáži nemohl chybět ani místostarosta David Bodeček.

Výstava s názvem Botanica tak tvoří silnou výtvarnou kompozici, kterou mohou návštěvníci vnímat různými smysly. Karel Štědrý zde představuje své nejnovější obrazy. Ty doplňují objekty, především vázy, od Jakuba Berdycha Karpelise. Celou expozici pak dotváří květinová tvorba Kristýny Šnajdrové.

Samotná výstava vznikla velice spontánně, což si pochvaluje i kurátorka Renata Mužíková. „Takovéto spolupráce mám nejraději. Když autoři svou invencí a celkovou aktivitou dají během krátkého času takto skvělou výstavu,“ popsala kurátorka. Kupříkladu své květinové kompozice dávala Kristýna Šnajdrová dohromady až ve výstavních prostorech, tak aby správně zapadly do celého konceptu.

Popularita Galerie 1 stále stoupá a toho si cení i místostarosta David Bodeček. „Práce mého předchůdce Petra Burgra je pro mě v případě Galerie 1 skutečnou inspirací. Jsem rád, že se zde sházíme při vernisážích stále ve větším počtu lidí a, že si takovýmto způsobem dokážeme zpříjemnit období adventu,“ prohlásil Bodeček.

 Výstava poběží až do 23.12. a navštívit ji můžete od úterý do pátku od 10:00 do 12:00 a dále od 13:00 do 18:00 a v sobotu od 10 do 14 hodin. V neděli, pondělí a o svátcích je galerie zavřená.