Parky, zahrady, sochy, pomníky, ulice, náměstí, drobné stavby, občanská vybavenost, volnočasové prostory či bytové hospodářství – ve všech těchto oblastech Městská část Praha 1 v uplynulých letech investovala svoje prostředky do vylepšení a zkrášlení našeho společného prostředí. Jednotlivé projekty ukazuje výstava „Budoucnost a přítomnost Prahy 1“, kterou lze do 6. října zhlédnout v Galerii 1.

 „Městská část Praha 1 ročně investuje 200 až 250 milionů korun do zlepšení vybavení a vzhledu naší městské části,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a upozornil na některé zásadní projekty minulých let. Patřily mezi ně například rekonstrukce paláce Thurn-Taxisů, výstavba multifunkčního bytového domu v Lodecké-Samcově, rekonstrukce Werichovy vily, revitalizace Střeleckého ostrova, klub seniorů Haštalka, úprava Anenského náměstí, rekonstrukce ZŠ Uhelný trh, rehabilitace zahrady V Jirchářích, oprava kaple svaté Barbory v Loretánské ulici, oprava výzdoby MŠ Revoluční a řada další investičních akcí.

Na výstavě se lze seznámit s výběrem projektů a zároveň je na ní k dispozici publikace, jejímž spoluautorem je Jan Brabec, vedoucí oddělení územního rozvoje Úřadu Městské části Praha 1. „Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1 se letos koná už po osmnácté a v posledních letech ji doplňuje právě naše podrobnější publikace, letos poprvé vycházející i s fotografiemi,“ vysvětlil Jan Brabec.

Slavnostní vernisáž výstavy panelů s krásnými fotografiemi a podrobnými informacemi si kromě občanů, novinářů a odborných pracovníků radnice nenechali ujít ani radní Prahy 1 Filip Kračman, Jan Votoček a Eva Špačková. Nenechte si ji ujít ani vy!

Další informace: www.galerie.cz.