Fotografie mladých umělců nabízí aktuální expozice v Galerii 1. Tvoří ji dvě části: „Foto-portrét“ a „Města snů“. „Foto-portrét“ – tak se jmenuje výstava fotografií talentovaných dětí z fotokroužku Michaely Antůškové z Prahy 1. „Města snů“ představují snímky studentů Karlínského gymnázia.

 „Naše Galerie 1 ve Štěpánské 47 je v první řadě určena mladým a začínajícím umělcům, takže její spojení s mladými fotografickými talenty se vysloveně nabízí. Navíc fotokroužek Michaely Antůškové je chloubou naší městské části a velmi rádi ho podporujeme,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž společnou výstavu slavnostně zahájil.

„Foto-portrét“ ukazuje fotografie dětí ve věku od šesti do patnácti let, které si vyzkoušely role fotografů i modelů zároveň. Snímky vznikaly v průběhu tohoto školního roku, a to jak v krásných zákoutích Prahy 1, tak i v ateliéru, kde probíhá výuka.

„Města snů“ nabízejí práce studentů Karlínského gymnázia pod pedagogickým vedením Dany Benešové-Trčkové a Jana Salamona. Tvoří je tematický cyklus Kristýny Slukové oceněné v soutěži FotoAkademie.cz, práce studentů ze školního kroužku a fotografie portugalského fotografa, z lásky k Praze vystupujícího pod uměleckým pseudonymem Ricardo Praga.

Více informací: www.galerie1.cz.