Galerie 1 byla otevřena v roce 2013 a je první a jedinou galerií městské části Praha 1. A od té doby se začal psát její příběh klíčového hráče v kulturním dění naší metropole.

Rozvoj od prezentace mladých umělců k podpoře současné tvorby

Galerie 1 byla původně založena s úmyslem prezentovat mladé talenty, ale od roku 2019 se její zaměření posunulo k podpoře moderního a současného výtvarného umění. Nabízí platformu pro různé formy uměleckého vyjádření, včetně malby, sochařství, fotografie, videa a multimediálních děl. Tím se vytváří široká škála uměleckých projevů a podnětů.

Čísla, která hovoří o úspěchu

Svou popularitu a význam pro uměleckou pražskou scénu dokazuje pravidelným počtem výstav po celý rok. Průměrně se v galerii koná dvanáct výstav ročně, které přitahují vysoký počet návštěvníků. Každá z těchto výstav má své vlastní kouzlo a poutá pozornost různorodého publika díky pečlivě sestavenému dramaturgickému plánu.

Slavná jména a renomovaní umělci

Galerie 1 měla tu čest hostit díla několika renomovaných umělců, kteří přinesli svůj unikátní přístup a přispěli tak k pestrosti uměleckého vyjádření. Mezi nimi jsou taková jména jako Marko Čermák, Jiří Suchý, Jaroslav Valečka, Pasta Oner, Michael Třeštík, Klára Sedlo, Maxim, Tomáš Jetela a mnozí další.

Správa a nasazení týmu Galerie 1

Galerii 1 pečlivě spravuje Odbor kultury, sportu a zahraničních vztahů městské části Praha 1. Tým Galerie 1 se věnuje propagaci umění a podpoře umělců, což výrazně přispívá k obohacení kulturní scény Prahy. Jejich nasazení a úsilí jsou klíčovými faktory úspěchu galerie jako kulturní instituce.

Dramaturgický plán na rok 2024

Pro rok 2024 přináší Galerie 1 nabitý dramaturgický plán, který zahrnuje pravidelné výstavy prezentující české i mezinárodní umělce. Současná výstava Amelie Slavíkové s názvem VIDĚT, SLYŠET. CÍTIT. je k vidění do 27. ledna. Následující výstava Jana a Václava Švankmajerových představí nejen legendu české výtvarné tvorby a animovaného filmu, ale také otevře dveře do fascinujícího světa kreativity a inovace.

Galerie 1 zůstává klíčovým hráčem v kulturním dění Prahy, nabízející svým návštěvníkům jedinečnou příležitost ponořit se do světa umění, kde se každá výstava stává jedinečným uměleckým zážitkem.

Sledujte Galerii 1 na webových stránkách Prahy 1 ZDE, na Facebooku či Instagramu.