Obě tělocvičny ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského v sobotu obsadili futsalisté, kteří bojovali o Pohár starosty Prahy 1. Tentokrát se sešlo osm týmů, které si to rozdaly ve dvou skupinách. A bylo se rozhodně na co dívat.

„Osm týmů – to je skvělý počet!“ ocenil radní Prahy 1 pro sport, kulturu a mezinárodní vztahy Filip Kračman a dodal: „Jsem moc rád, že si tolik sportovců našlo v sobotu a na začátku adventu čas. Věřím, že si to všichni náležitě užili a že se jim o blížících se svátcích bude s lehčím svědomím konzumovat cukroví.“

Turnaje se zúčastnily tyto týmy: FC Beránci, Srdcaři, Dynamo R.U.M., Galácticos, SK Kapři, Naděje, Planet Expres, Mithrander FC.

Vítězi se nakonec stali dnes už legendární borci z SK Kapři, kteří v dramatickém finále porazili bojovníky z Dynama R.U.M. v poměru 5:3. A „Kaprem“ byl i nejlepší střelec turnaje a zároveň kapitán týmu Pavel Gruda s dvaceti góly.

„Těší mě, že zájem o sport v Praze 1 roste, a radnice se to snaží všemožně podporovat, ať už se jedná o fotbal, futsal, nohejbal, plavání, hokej, basketbal, běh, jógu, fitness nebo třeba bruslení. A když už jsme u toho bruslení, tak všechny jeho milovníky zvu na Ovocný trh, kde 5. prosince od 16 hodin zahajujeme další bruslařskou sezonu,“ prozradil Filip Kračman.

Tak na shledanou při sportu!

Další informace naleznete ZDE.