Nohejbalový turnaj trojic, který pořádá Městská část Praha 1 Na Františku, byl letos hodně podzimní. Nad blízkou Vltavou již kroužily „zimní“ druhy racků, které v Praze přezimují, a začínají už přibývat i havrani. Správce hřiště si nicméně spokojeně mnul ruce, protože oproti loňskému roku se přihlásil jeden tým navíc, takže i spotřeba tekutin – a tentokrát i těch teplých – utěšeně s postupujícím časem rostla.

Jedničku už tradičně reprezentoval tým Smršť, s Janem Kechnerem na čele, a dalším pak byl tým Malostraňáků. Zastoupení ale měly i další městské části metropole, a co je podstatné, v tomto zpravidla mužském sportu bojovaly také dvě ženy. Zatímco jedna byla oporou na příjmu, druhá naopak trápila protihráče tvrdými smeči.

Zajímavostí bylo určitě rovněž jméno jednoho z týmů – Notor. Mohlo by se zdát, že to budou zdatní konzumenti alkoholických nápojů, ale to je omyl. Pánové jsou abstinenti, ale naopak jsou notorickými hráči nohejbalu…

Letošní turnaj poměrně přesvědčivě vyhrála Smršť před hostivařskými H2SO4 a týmem z Bohnic.

Gratulujeme všem zúčastněným k výborným výkonům!