Fotbaloví příznivci moc dobře vědí, že sportovním světem v minulých měsících rezonovalo téma Evropské Superligy, ve které by hrály ty nejlepší a nejbohatší kluby na světě. Nápad se příliš neuchytil, a tak se Superliga hrála alespoň v rámci našeho hlavního města. První městskou část zde reprezentoval pětičlenný tým pod vedením kapitána Pavla Grudy. No a nevedl si vůbec špatně.

Abychom to uvedli na pravou míru, místní Superliga je nejvyšší divizí fotbalového turnaje Golden Tour Praha a opravdu nemá nic společného s neúspěšným megalomanským projektem fotbalových hegemonů. Účastní se jí velké firmy z ČR i zahraniční a utkání se odehrávají v hale. Ve druhém kole, které se hrálo v sobotu 5. června, se hráči týmu MČ Praha 1 tvrdě prali v těžké konkurenci. Vždyť v Superlize působí takoví soupeři, jako je Policie ČR, Městská Policie nebo třeba ČSOB či Komerční Banka.

Ke třem těsným prohrám se podařilo přidat také dvě výhry, čehož si cení i kapitán Pavel Gruda. „Těší mě, že ani porážky nebyly nijak jednoznačné a zápasy klidně mohly skončit naprosto opačným výsledkem. Tým si zaslouží pochvalu,“ prohlásil kapitán mužstva.

Příští kolo se odehraje 27. června a my budeme našemu týmu fandit, aby se štěstí v těch vyrovnaných zápasech přiklonilo na stranu Prahy 1. Vítězství pak určitě budou jen přibývat!