Fotbalový tým MČ Praha 1 se dostal do vedení v divizi B 2. ligy Golden Tour, a nejen to: Radek Polách se se 14 góly vyhoupl do čela kanonýrů.

„Mám z výkonů našich reprezentantů velkou radost a jejich zápasy určitě doporučuji všem fanouškům fotbalu z řad obyvatel Prahy 1. Naši fotbalisté si určitě zaslouží naši fanouškovskou podporu,“ ocenil radní Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadá mj. i sport.

Fotbalová liga firem Golden Tour je profesionálně organizovanou soutěží pro amatérské hráče. Vznikla v roce 1998 a v současné době se jí účastní již na 100 společností v šesti městech České republiky a Slovenska. Účastnit se jí může jakákoliv společnost registrovaná na území ČR a SR, stejně tak neziskové společnosti či organizační složky státu.

Ligová soutěž probíhá v jednotlivých městech obvykle od ledna do března (tedy v době, kdy se nehrají soutěže velkého fotbalu), a to v moderních sportovních halách. Řídí se pravidly futsalu s několika výjimkami pro větší atraktivitu hry (mj. má větší branky). Každý tým se účastní pěti hracích dnů, během kterých vždy sehraje 3 až 5 utkání.

Více informací: www.goldentour.info.