Láká vás sbírání známek? Nikdy není pozdě s tímto zajímavým koníčkem začít. Máme pro vás skvělý tip na místo, kde svou filatelistickou kariéru můžete odstartovat. Filatelie Pěnkava v Klimentské 2 vám nabídne vše, co k tomuto hobby budete potřebovat.

Zdeněk Pěnkava společně s Janou Brožovou provozují obchod se známkami téměř tři dekády. Zkušenost a profesionalita je zde tedy rozhodně zaručena. Nabízí známky snad ze všech období moderní historie Československa a České republiky. Nejstarší kousky pocházejí již z dob Protektorátu Čech a Moravy. Samozřejmostí však jsou i exempláře ze současnosti. „Neorientujeme se příliš na rarity, spíše na série, které odrážejí naší historii,“ vysvětluje Zdeněk Pěnkava.

Kromě známek najdete v obchodě veškeré pomůcky pro filatelisty včetně archů, alb a dalších věcí. Mimo jiné známky zde také vykupují. Ačkoliv vřele doporučujeme obchůdek navštívit osobně, můžete také zavítat na web prodejny www.filateliepenkava.cz, kde funguje i e-shop.

Filatelistou se může stát skutečně každý. „Do obchodu k nám přicházejí řady lidí, kteří se rozhodli sbírat známky až během důchodového věku. Vzpomněli si na své začátky v dětství a znovu je to přitahuje. Výjimkou nejsou ani sběratelé ze zahraničí,“ říká spolumajitel provozovny Zdeněk Pěnkava. Ten zároveň s úsměvem konstatuje, že jeho obchod nezřídka kdy navštěvují lidé, kteří si chtějí koupit známku na dopis nebo pohled. Příště tedy nemusíte na poštu. Stačí dojít do Filatelie Pěnkava a vybrat si unikátní kousek na vaše psaní. Naše země je kvalitou a zpracováním těchto malých filatelistických dílek proslavena a tak třeba právě touto cestou se z vás stanou vášniví sběratelé.

Otevřeno je pondělí až středa 10 – 12 hod, 13 – 17 hodin.