Dotaz:

Dobrý den, prosím o informaci, kam se obrátit, chceme-li jako SVJ podat žádost o podporu financování výměny stoupaček v rámci tzv. olověného programu. Děkuji Vám. M.S.

Odpověď:

Přeji pěkný den, paní S.,
tento dotaz patří spíše na oddělení provozně technické. Takže jsem se spojila s vedoucí tohoto oddělení a posílám její odpověď.
V případě dalších konkrétních dotazů týkajících se SVJ se můžete obrátit přímo na ní nebo konkrétního technika, který má objekt v referátu.
Děkuji za pochopení

Jana Drdová
vedoucí odd. bytů a nebytových prostor
Odbor technické a majetkové správy
jana.drdova@praha1.cz

„Tzv. olověný program vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj (máme jedno SVJ, které ho úspěšně zrealizovalo a získalo dotaci, tuším to bylo 20 tis na jednu jednotku). Programy jsou ale vypisovány každý rok, je nutné zjistit, jestli pro letošní rok byl  program vypsán. Nebylo úplně jednoduché řízením projít, musely se dokládat rozbory vody a podmínkou přidělení grantu byla výměna všech rozvodů v domě (tedy nejen stoupacích ale i lokálních). Byl to značný zásah do koupelen a WC vlastníků, přičemž společenství hradilo pouze výměnu stoupacích vedení a část zednických prací, ostatní si hradil každý vlastník sám (tedy výměnu lokálních rozvodů a zpravidla se měnily obklady, zařizovací předměty, baterie atp).“

Alena Pokludová
vedoucí odd. technicko-provozního
Odbor technické a majetkové správy
alena.pokludova@praha1.cz