Dotaz:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Jezdím jako řidič pro kurýrní službu a zajímalo by mě, jestli je možné zařídit dlouhodobější povolení vjezdu do pěší zóny na Ovocný trh. Jezdím tam docela často do společnosti Asahi a Plzeňský prazdroj, který tam sídlí a často pro ně rozvážím i objemnější a těžší zásilky. Vím, že tam mohu bez povolení jako zásobování zajet v rozmezí, a teď si snad pamatuji správně, od 6h do 9h ráno. Jenže oni požadují rozvozy mimo tento časový rámec, kdy už tam možné zajet není. Ono se totiž nedá ani rozumně zaparkovat nikde v okolí, protože ta místa jsou většinou plná a když máte tahat např. basy piva, tak je to hrozně nepříjemná situace.

Pokud by to povolení zařídit šlo, tak jak bych to měl řešit? A pokud jezdím pod firmou, je možné to zařídit pouze na mou osobu, nebo by to musela řešit firma, pod kterou to auto spadá?

Předem moc děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

 

S pozdravem,

 

Odpověď:

Dobrý den,

jak správně uvádíte, je možné pro vjezdy do pěších zón za účelem zásobování využívat doby dopravní obslužnosti. Nad rámec těchto časů lze vydat dlouhodobý souhlas k vjezdu pouze v případě, že zavážíte rychle se kazící zboží a mražené výrobky. Oprávněnost takové žádosti  se ale vždy důkladně posuzuje a musí být dostatečně doložena kopiemi dodacích listů, nebo objednávek za předchozí období. Je lépe, aby žádost  podala firma, pod kterou auto spadá. Ta navíc služby fakturuje a tudíž formálně uskutečňuje plnění. Formulář pro podání žádosti i s výčtem povinných příloh naleznete na https://www.praha1.cz/potrebuji-si-vyridit/odbory/chci-pozadat-o-souhlas-k-vjezdu-na-pesi-zonu-v-praze-1/.

S pozdravem

 

Ing. Pavel Straka
referent