Dotaz

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně možnosti jednorázového parkování a vjezdu kvůli instalace ATM Na Můstku blízko stanice metra (Na Můstku 381/6, 110 00 Praha 1). Technici měli by přejet Václavském náměstí na Můstek. V pěší zóně platí nějaké hodiny, ve kterých technici mohli by vjet Václavské náměstí a Na Můstek bez potíže? Co vše je potřeba zařídit, aby byl vjezd na Václavské náměstí a potom Na Můstek možný? Moc děkuji za odpověď a další informace.

Odpověď

Dobrý den,
pokud se jak jsme z Vašeho dotazu pochopili jedná o pracovní činnost s nutností stání pracovního vozidla je nutné požádat o zvláštní užívání místní komunikace z důvodu stavebních prací. Žádost naleznete na našich internetových stránkách www.praha1.cz – POTŘEBUJI VYŘÍDIT – Podle odborů – Odbor dopravy – oddělení dopravně komunikační a oddělení komerčních záborů – Chci požádat o zvláštní užívání komunikace pro: stavební zábory a výkopy.
V žádosti jsou popsány veškeré potřebné náležitosti nutné k jejímu vydání a tel. kontakty na příslušné referenty, kteří vykonávají tuto agendu. Pokud nebudete rozumět postupu v žádosti, tak se tel. spojte s těmito referenty, kteří Vám ochotně vysvětlí celý postup k vyřízení požadovaného záboru. V rámci tohoto řízení Vám bude vysvětlen i postup k možnosti vjezdu do oblasti pěších zón.

Pavel Kotlár
dopravní značení