Dotaz:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně parkování a zásobování na Václavském náměstí. Mám prodejnu na adrese Václavské náměstí 28 a každý den ke mně jezdí dodavatelé s autem na zásobování od 10-18. Vjezd ale kontrolují policisté a je tam myslím i omezení. Bylo by možné získat nebou parkovací kartu na zásobování nebo je zde nějaká možnost? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

pravděpodobně se Vám jedná o vjezd na pěší zónu do části Václavského náměstí v úseku Jindřišská – podkova. Začátek tohoto úseku je opatřen dopravní značkou IZ 6a (pěší zóna) s povoleným vjezdem jen vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky: zásobování 05-10 h, IZS, TAXI, vozidla se souhlasem MČ P1. Z výše uvedeného dopravního značení vyplývá, že pro zásobování provozoven na této pěší zóně je určen právě uvedený čas vjezdu. Vydávání výjimek na časy mimo dobu dopravní obslužnosti velmi ztěžuje běžný provoz v daných lokalitách a promítá se negativně do bezpečnosti pěších v centru Prahy. Dopravní režim v tomto místě se nezměnil od roku 2012. Bude proto nezbytné se mu přizpůsobit.

Ing. Pavel Straka
referent