Dobrý den, narazil jsem na metro.cz článek s názvem „Národní třídu čeká v létě plánovaná rekonstrukce“ a v něm je informace, že třetí fáze rekonstrukce Národní třídy se bude týkat částí mezi ulicemi Spálená a Jungmannova. Je možné k tomuto poskytnout nějaké podrobnější informace? Zajímá mě v jaké fázi projekt je a kde je možné získat kopii projektorvé dokumentace. Děkuji


Dobrý den,

reaguji na Váš dotaz ohledně Národní třídy –

projektová dokumentace “ Stavební úpravy komunikace ulice Národní II. etapa ( Spálená – Jungmannovo náměstí), Praha 1″ je hotová ve stupni pro územní řízení – tedy DUR ( dokumentace pro územní řízení). V současné době probíhá rozesílání této dokumentace pro územní řízení dotčeným orgánům státní správy za účelem získání stanovisek.

S pozdravem

Ing. Tomáš Olbrich
investiční technik


Dobrý den,

děkuji za informace. Je projektová dokumentace k dispozici veřejnosti, ideálně v elektronické podobě? Konkrétně mě zajímá zda součástí dopravní rekonstrukce ulice Národní je plánovaná i rekonstrukce technologická, tj. zavedení kabelovodů pro účely rozšíření optické sítě.

S pozdravem


Dobrý den,

předmětem revitalizace ulice Národní jsou primárně rekonstrukce dopravní infrastruktury s cílem zajistit vyšší bezpečnost chodců (zkracování přechodu), sjednocení povrchu (chodníky z pražské mozaiky) a některé další drobné urbanistické úpravy. Předmětem projektu není obnova nebo rozšiřování technické infrastruktury.

S přáním příjemného dne zdraví

Vendula Dostálová
ekonom – asistent