Dotaz:

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně parkovací karty. Bydlím na Praze 1 . Měla jsem svůj automobil, ale dostala jsem od firmy automobil k užívání i na soukromé účely . Co potřebuji abych mohla v klidu parkovat ? První auto které mám zaplacené budu rušit . Dekuju za rady

 

Odpověď:

Dobrý den,

kurzívou Vám kopírujeme výňatek z metodiky:

d. Žadatel má vozidlo svěřeno k soukromému užívání zaměstnavatelem: předkládá ORV a vyplněný formulář „Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle § 6 odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmu, ve znění pozdějších předpisů“ (viz příloha) podepsaný mzdovou účtárnou a statutárním zástupcem společnosti, případně osobou pověřenou k zastupování statutárního zástupce (pověření plnou mocí, nebo podnikovou směrnicí). V bodě 4) tohoto formuláře je mzdovou účtárnou zaměstnavatele potvrzeno, že bylo zaměstnanci připočítáno k základu daně z příjmu 1% z pořizovací ceny vozidla.

Pokud žadateli nebylo dosud svěřeno vozidlo zaměstnavatelem do soukromého užívání, v bodě 4) tohoto formuláře se uvede prohlášení, že 1% z pořizovací ceny vozidla bude zaměstnanci připočítáno k základu daně z příjmů v prvním měsíci po vystavení parkovacího oprávnění/karty.

Veškeré další informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání, Metodika pro výdej parkovacích lístků a karet … V případě jakýchkoliv nejasností, prosím, kontaktujte zaměstnance výdejny parkovacích karet, nejlépe telefonicky – tel. 221 097 176, 221 097 179 nebo 221 097 180. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

 

Zuzana Málková

vedoucí oddělení