Dotaz:

Dobrý den,

můj dotaz je ohledně provozu v ulici Žitná. Konkrétně se jedná o umírnění bezohledným řidičů, kteří i v nočních hodinách projíždí velmi rychle a velmi hlasitě. Chápu složitost situace, ale za 6 let, co tu žiju, respektive na rohu Žitné a Krakovské, jistě bylo možné plánovat opatření a to včetně přetížení této ulice dopravními prostředky. Jistě se to dalo řešit dalším semaforem, v již zmíněném úseku (přechod na rohu Krakovská a Žitná)a zavedením kamerového a mýtného systému, a to z důvodu průjezdu nákladních vozidel bez ohledu na denní nebo noční dobu, s ohledem i na velmi vysokou míru znečištění ovzduší. Tímto jen navrhuji možné řešení s ohledem na územní plánování, kdy zásah by měl zanedbatelný dopad s přínosem prostředku vybraných na pokutách za nedodržování rychlosti, popřípadě nadměrným průjezdů. Dále do našich poštovních schránek byla doručena informace o možné dotaci na biometrické zařízení na vstupní dveře bytových domu, jako nástroj proti air bnb a rád bych se dozvěděl, jak toto pokračuje. Považuji to za brilantní tah a přijde mi, že nejspíš došlo k legislativními zádrhelu. Děkuji za odpověď a přeji mnoho zdraví v této době.

S pozdravem

 

Odpověď:

Dobrý den,

Vámi uváděná ulice Žitná je zařazena jako místní komunikace I. třídy, které jsou ve státní správě Magistrátu hl. m. Prahy. Náš odbor není v této věci místně ani věcně příslušným silničním správním úřadem a tudíž nemůžeme v této věci konat opatření. Tento dotaz zasíláme příslušnému Odboru pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy.

Dále ve věci dotace ke vstupním dveřím jsme zjišťovali informace u Odboru technické a majetkové správy, kdy nám bylo sděleno, že k této věci nemají žádných informací. Velice se omlouváme, ale doporučujeme obrátit se přímo na kontakt z Vámi uváděné informace, která Vám byla doručena do poštovních schránek.

S pozdravem

Pavel Kotlár
dopravní značení