Dotaz:

Dobrý den, pro vyložení nákladu (montáž nábytku) cca 30 minut na Praze 1 pro vozidlo bez povolení parkovat na Praze 1, je potřeba zakoupit hodinu parkování? Tuším, že 15 min stání v takových případech je dovolené a bezplatné? Díky za informaci. Děkuji

 

Odpověď:

Dobrý den,

níže Vám posíláme výňatek z webových stránek o režimu „modré“ a „fialové“ zóny, z kterého je patrna i možnost zásobování vozidly do 3,5 t :

MODRÁ ZÓNA je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,–Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.

FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Dále upozorňujeme na vytvořené zásobovací prostory, které najdete též na webových stránkách.

Veškeré další informace naleznete na www.praha1.cz, dále Život v Praze 1, rubrika Doprava, parkování a úklid nebo na www.parkujvklidu.cz.

S pozdravem

 

Zuzana Málková

vedoucí oddělení