Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz… Na auto které má dlouhodobé povolení k vjezdu na pěší zóny Prahy 1, jsme dostali pokutu za stání mimo označené parkoviště v úseku pěší zóny (d.z. IZ6a) Prosím, kde můžeme vozem parkovat při zásobování v této lokalitě. Žádné „označené parkoviště“ v pěší zóně (Na poříčí) není vyznačeno. Předem děkuji za informaci

 

Odpověď:

Dobrý den,

souhlas k vjezdu vozidel na pěší zónu neopravňuje k parkování v pěší zóně, jak je na souhlasu uvedeno. V lokalitě Na poříčí je možné parkování vozidla pouze v modré zóně ZPS, kde platí následující režim:

MODRÁ ZÓNA je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,–Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.

S pozdravem

 

Ing. Pavel Straka

referent

Oddělení dopravně-komunikační