Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych jet do Prahy elektromobile a vím že tam mohu parkovat ve vymezených zónách po registraci elektromobilu zdarma, jedu tam ale jen na 2 dny pátek-sobota a tak nestihnu vyřídit tuto registraci. Lze nějak jednorázově parkovat zdarma? Četl jsem totiž vyjádření Víta Hofmana „tiskového mluvčího magistrátu“, který citoval následovné „Pro případ, že by elektromobil nebyl registrován na žadatele, je potřeba doložit doklad o užívání vozidla, tedy právní vztah k vozu,“ dodává ještě Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.“ Jak toto aplikovat, abych využil elektromobilitu ve vašem městě. Děkuji za radu.

Odpověď:

Dobrý den,
parkovací oprávnění do modré zóny pro elektromobily vyřizuje pouze výdejna MHMP, Jungmannova 35/29, Praha 1, přízemí, přepážka č. 9. Protože tato přepážka není otevřena široké veřejnosti, je její provozní doba pouze po předchozí domluvě na tel. 236 00 21 38.

Děkujeme za pochopení.

Denisa Vacková
krátkodobé vjezdy na pěší zónu