Dotaz:

Dobry den, mám dotaz ohledně montáži v Praze kde je modrá zóna. Montujeme převážně reklamní prvky na restaurace nebo i případné montáže markýz a multiplexu, zajímá mne zdali majitel restaurace může takové povolení na tu určitou dobu zařídit. Děkuji za odpověď, s pozdravem vedoucí montážního týmu,

 

Odpověď:

Dobrý den,

v Zóně placeného stání v Městské části Praha 1 je režim, který umožňuje zásobování i parkování vozidla. Níže Vám posíláme charakter „modré“ a „fialové“ zóny:

MODRÁ ZÓNA je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,–Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.

FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Veškeré další informace naleznete na www.praha1.cz, dále Městská část, Doprava a parkování, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání nebo na www.parkujvklidu.cz.

Na Váš dotaz, zda může majitel restaurace parkování zařídit, Vám sdělujeme, že držitel přenosného parkovacího oprávnění jej může využít i pro parkování jakéhokoliv vozidla přihlášením RZ do databáze.

S pozdravem

 

Zuzana Málková

vedoucí oddělení