Dobrý den, budeme se stěhovat do bytu na Praze 1 a necháváme si dělat kuchyň. Dodavatel přijede velkým nákladním autem, přičemž náš barák nemá garáže a dodavatel nedisponuje parkovací kartou opravňující parkování na Praze 1. Potřebovali by S dodávkou být před bytovým domem celý den, kdy budou kuchyni montovat. Jak se to prosím řeší? Dá se u Vás požádat o povolení využít místní komunikaci před domem, aby tam dodavatelovo auto mohlo celý den parkovat? Děkuji předem,


Dobrý den,

v případě vozidla do 3,5 t je parkovací režim v „modré“ a „fialové“ zóně následovný:
MODRÁ ZÓNA je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,–Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.
FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Parkovací oprávnění v tomto případě nelze vyřídit, pro celodenní parkování doporučujeme využít návštěvnickou „fialovou“ zónu.

S pozdravem

Zuzana Málková
vedoucí oddělení