Dotaz:

Hezký den, prosím o informaci jak se vyhodnocuje zjištěné chybné parkování? Dostal jsem pokutu za nepovolené parkování. Na tomto místě parkuji pravidelně, ale vždy max 1min. Zastavuji se tam vždy jen na dobu předání dokumentace na banku/recepci. Nutno podotknout, že při delším parkování používám aplikaci pro zaplacení parkování, ale v tomto případě platit nechci, protože je to jen o tom vystoupit z auta, dojít 15m na recpeci kde položím dokumenty a jedu dále. Dosud jsem si myslel, že parkování do nějakého časového limitu (5-10min) řešit nemusím. Je nastavená nějaká max lhůta a kontrolní vozidlo projíždí oblast opakovaně nebo prostě zjistí, že tam nemám co parkovat a již se nehodnotí doba stání ? Předem děkuji za odpověď S pozdravem

 

Odpověď:

Dobrý den,

pro vyhodnocení přestupku se, prosím, obraťte na orgán, který Vám přestupek udělil, Odboru dopravy ÚMČ P1 toto nepřísluší. Z dotazu nevyplývá, kde jste parkoval, zda-li v „modré“ nebo „fialové“ zóně nebo v jiném místě komunikace. Proto Vám posíláme informace k režimu Zóny placeného stání v MČ Praha 1:

MODRÁ ZÓNA je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze 1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti). Ostatní motoristé mohou na modré zóně parkovat maximálně 1 hodinu denně, a to jen po platbě přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 80,–Kč/1 hod. Placené stání v modré zóně je v provozu denně (pondělí – neděle) od 8:00 do 6:00 hod., v době od 6:00 do 8:00 hod. a během dne po dobu max. 3 min. může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel.

FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Veškeré další informace naleznete na www.praha1.cz, dále Život v Praze 1, rubrika Doprava, parkování a úklid, dále Zóna placeného stání nebo na www.parkujvklidu.cz. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

 

Zuzana Málková

vedoucí oddělení