Katalog obchodu a služeb vychází 1x ročně. Aktuální stav uvedených provozoven je k 31.3., následné změny jako nové provozovny, změny otevírací doby atp. jsou uvedeny v prosincovém vydání Dodatek ke katalogu obchodu a služeb. V katalogu jsou zařazeny obchody a služby, které náleží k základní občanské vybavenosti. Dle ohlasu a přání občanů jsou po zvážení zařazovány nové druhy obchodů a služeb. V letošním roce jsou zařazeny nově lékárny, oční optiky, rámování obrazů.

Jsou zařazeny: biopotraviny, cukrárna, drogerie, kadeřnictví, květinářství, lékárna, maso – uzeniny, oční optika, ostatní služby – broušení nožů, čistírna, instalatérství, kominictví, kovářství, krejčovství, masáže, opravny všeho druhu, potřeby pro kutily, prádelna, provaznictví, rámování, sklenářství, tiskárna pro nevidomé, zámečnictví, železářství, ovoce – zelenina, pekařství, potraviny, supermarket, trafika.

V případě, že na území Prahy 1 podnikáte v některé z výše uvedených oblastí, napište pracovnicím radničního oddělení obchodu a služeb na obchody@praha1.cz . Budou Vás kontaktovat, Váš obchod navštíví, pořídí fotodokumentaci, zařadí do databáze obchodů a služeb MČP1, do 1 měsíce zařadí na interaktivní mapu obchodů a služeb, umístěnou na http://provozovny.praha1.cz/MACRO/EVIDENCE?obchody  Následně budete zařazeni do dalšího vydání Katalogu obchodů a služeb. To vše je pro obchodníky výše uvedených oblastí na Praze 1 zcela zdarma. Je to forma podpory podnikatelům od Městské části Praha 1.